wiaty z fotowoltaiką

Menu

Domki drewniane

Domy drewniane

Wzniesienie murowanego budynku mieszkalnego – nawet w przypadku obiektów małometrażowych – jest obecnie bardzo kosztowną inwestycją. Alternatywą są gotowe domki drewniane, które proponujemy. To piękne, ale przede wszystkim przemyślane konstrukcje dostępne zarówno w wariancie całorocznym, jak i letniskowym. Zadbaliśmy o to, by były trwałe, energooszczędne i estetyczne. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką tych konstrukcji z drewna!

Domki drewniane całoroczne – czy są bezpieczne?

Wysokie ceny mieszkań zwiększyły zainteresowanie inwestorów budową własnych, wolnostojących nieruchomości poza miastami. Zakup nawet w pełni uzbrojonej działki na obrzeżach jest nadal dość przystępnym finansowo rozwiązaniem. Kłopotliwe jest jednak wzniesienie samej konstrukcji w konwencjonalnej formie, czyli jako budynku murowanego. Główną przeszkodą jest wysoki koszt przedsięwzięcia oraz długi czas jego realizacji. Piękne drewniane domki z naszej oferty w wariancie całorocznym, które są gotowymi obiektami, mogą z powodzeniem zastąpić klasyczny, murowany obiekt.

Ze względu na zastosowanie naturalnego surowca do wykonania ścian nośnych, działowych i więźby, konstrukcje te są solidne i bardzo bezpieczne. Poszczególne elementy konstrukcyjne są gładkie i poddane uprzedniej impregnacji polegającej m.in. na nałożeniu środków ochronnych oraz ograniczających rozprzestrzenianie się ognia w razie wybuchu pożaru. Piękne, gotowe domki z drewna dostępne w naszej ofercie są ponadto ocieplane niepalną wełną skalną. Budynki te stawiamy na uprzednio wykonanym fundamencie, co przekłada się też na ich stabilność. Mocne łączenia gwarantują wieloletnią trwałość nawet przy często zmieniających się, trudnych warunkach atmosferycznych oddziałujących na drewniane domki. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi naszymi projektami tych obiektów!

Dlaczego montaż domków z drewna jest szybki?

Jedną z kluczowych kwestii przy realizacji inwestycji polegających na wzniesieniu obiektu mieszkalnego wolnostojącego jest czas ukończenia takiego przedsięwzięcia. Murowane konstrukcje stawia się bezpośrednio na działce – element po elemencie. W przypadku naszych gotowych domków z drewna stosowane są wykonane w fabryce prefabrykaty. Obróbka naturalnego surowca i docinanie go w sposób pozwalający na przygotowanie belek i desek o określonym kształcie i wymiarach sprawia, że po przewiezieniu ich na działkę klienta należy jedynie zająć się ich montażem. Polega on na połączeniu ze sobą, poszczególnych fragmentów pięknych domków drewnianych. Jest to stosunkowo prosta czynność, która zajmuje się zespół naszych wykwalifikowanych pracowników. W celu złożenia zamówienia na jeden z dostępnych obiektów z drewna zapraszamy do kontaktu!