Dom całoroczny i Letniskowy

LORD

Lord w wersji całorocznej
Lord w wersji letniej
Previous slide
Next slide

LORD

trwały, lekki i ekologiczny

Oddajemy do Twojej dyspozycji dom, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Wybierając ten projekt zyskujesz 2 letnią gwarancję oraz możliwość dostosowania projektu do swoich potrzeb i marzeń.
Previous slide
Next slide

LORD

Wizualizacja

LORD

Opis techniczny

 • Budynek wolnostojący, niepodpiwniczony
 • Ilość kondygnacji nadziemnych: 2 – parter+poddasze
 • Układ funkcjonalny: wg rysunków rzutów
 • Powierzchnia zabudowy: 35.00 m²
 • Powierzchnia użytkowa parteru: 30,5 m²
 • Powierzchnia użytkowa poddasza (wysokości 180cm): 19,1 m²
 • Powierzchnia poddasza po podłodze: 26,2 m²
 • Kubatura: 186,97 m³
 • Wysokość kalenicy w stosunku do poziomu ±0.00 : 5.75 cm
 • Orientacyjna wysokość domku od poziomu terenu (w zależności od ukształtowania działki): ~6.07m
 • Dach o kącie nachylenia 30°
 • technologia: konstrukcja węgłowa
 • Ściany nośne z balików gr. 42mm, lub 72mm, drewno iglaste
 • Konstrukcja dachu – drewno iglaste

LORD

Swoboda i wolna przestrzeń

Dom LORD jest kompaktowym obiektem o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 35 m². Został on zaprojektowany z myślą o poczuciu swobody oraz przestrzeni pomimo niewielkiego metrażu. Główne cechy wyróżniające dom to prosta bryła i minimalizm w skandynawskim stylu.
Previous slide
Next slide

LORD

Komfort i funkcjonalność przestrzeni

Wewnątrz znajdziesz przestronny hol z praktyczną szafą na ubrania oraz wygodną łazienkę, w której mieści się obszerna kabina prysznicowa, szeroki blat z umywalką, pralka oraz elegancki sedes podwieszany. Dodatkowo, półotwarta kuchnia, zaprojektowana w sposób ergonomiczny, tworzy układ w literę „C”, umożliwiając dogodne rozmieszczenie sprzętów kuchennych przy zachowaniu znacznej przestrzeni roboczej na blacie.

Projekt przewiduje różne rozwiązania szafkowe, zarówno stojące, jak i wiszące. Między nimi znajduje się szerokie okno, które wpuszcza naturalne światło do wnętrza. Kuchnię można zachować otwartą, ale istnieje również opcja pełnego zamknięcia. Zwłaszcza dla dzieci atrakcyjnym elementem jest możliwość swobodnego przemieszczania się po parterze wokół centralnej osi domu, na przykład na hulajnodze.
Previous slide
Next slide

LORD

Sypialnia i dodatkowy pokój

Na poddaszu tego urokliwego domu odnajdziesz otwartą przestrzeń, która pełni funkcję głównej sypialni. Ponadto, znajduje się tam również mniejszy pokój wydzielony specjalnie dla dzieci. W razie potrzeby istnieje opcja zamknięcia głównej sypialni oraz stworzenia dwóch oddzielnych, w pełni funkcjonalnych sypialni dwuosobowych.

Warto także zwrócić uwagę, że podana powierzchnia użytkowa poddasza jest mierzona zgodnie z normami, co oznacza, że nie uwzględnia obszarów, gdzie wysokość przestrzeni nie przekracza 180 cm. Wyliczając całkowitą powierzchnię podłogi na tej kondygnacji, zyskujemy dodatkowe około 7 m² do wykorzystania.
Previous slide
Next slide

LORD

Dom w wersji Premium

Konstrukcja domu jest w całości wykonana z drewna. Jest to materiał bardzo trwały, lekki i ekologiczny.
 • Ściany oraz dach docieplone są wełną najwyższej jakości.
 • Elewacje budynku wykończone są deskami opalanymi ze skandynawskiego drewna iglastego w kolorze grafitowo-czarnym.
 • Dach wykończony jest płaską grafitową blachodachówką.
 • Kontrastujące z ciemną fasadą okna, ozdobne lamele, taras i pergola, wykonane z jasnego drewna nadając całości niepowtarzalnego charakteru.
 • Całości kompozycji dopełniają stalowe elementy, stanowiące opaski okien oraz zadaszenie nad wejściem głównym (są to elementy opcjonalne – do wyboru).
Czas montażu po wcześniejszym przygotowaniu podłoża: około 14 dni roboczych.

LORD

Film

Odtwórz film na temat domki szkieletowe LORD Elbląg

O ekologii i drewnie

Technologia przyjazna środowisku

W ostatnich latach budowa domów z litego drewna przeżywa renesans. Jest ona szybka i prosta a gotowy dom ma niepowtarzalny urok i atmosferę. Dlatego zainteresowanie naszą technologią ciągle rośnie. Ale to nie jej jedyne atuty. Na uwagę zasługuje fakt, że drewno jako główny budulec jest materiałem odnawialnym i ekologicznym. Powstaje w wyniku naturalnego procesu biologicznego i nie potrzebuje żadnych dodatkowych nakładów energii, które obciążałyby środowisko.

Jego pozyskiwanie nie wymaga głębokiego i nieodwracalnego przekształcania środowiska naturalnego. Przy odpowiedzialnej strategii zarządzania lasami nie grozi nam również wyczerpanie zasobów. Do budowa domu z drewna zużywa się dużo mniej energii niż w przypadku technologii mokrej, a do atmosfery ulatnia się kilkukrotnie mniej dwutlenku węgla. Potrzebujemy również mniej wody i redukujemy problem odprowadzania uciążliwych ścieków.

Lord

Galeria

Wycena domu

Zapraszamy do kontaktu

Odpowiemy na pytania techniczne, przygotujemy szczegółową wycenę, a także zaplanujemy kwestie logistyczne.

Ciesz się z domu drewnianego już w tym sezonie!